Hjem / Produkt / Tilbehør / Andre økonomi trådløse maskiner / KPQ-BCS-185 Børstefri cirkelsav
STOR
KPQ-BCS-185 Børstefri cirkelsav
Hvad er inkluderet:
185 mm 24t carbid-tip blad
Hex -skruenøgle
Parallel guide
Kraftig sag
kontakte
Beskrivelse
Parameter
Kontakt os
Tekniske specifikationer:
Power System: 21V Brushless Motor (3.0AH/4.0AH -indstillinger)
Hastighed uden belastning: 4.800 o / min
Blade Diameter: 185 mm (7-1/4 ")
Skærekapacitet:
90 ° skåret: 55 mm
45 ° skåret: 40 mm
Bevis kapacitet: 0-50 ° med positive stop
Professionelle funktioner:
✓ Laserstyret skæring for præcisionsnøjagtighed
✓ Elektrisk bremsestop på <2 sekunder
✓ Støvekstraktionsport med 360 ° justering
✓ Rafter Hook til praktisk opbevaring
Ydelsesfordele:
• 30% mere skærekraft end sammenlignelige ledede modeller
• Udvidet runtime - 300 nedskæringer i 2x4 tømmer (4.0AH batteri)
• Dobbelt LED -arbejdslygter for perfekt synlighed
• All-Metal Guard for maksimal holdbarhed
Industrielle applikationer:
Indramning og terrassebord
Krydsfiner og OSB -klipning
Tagdækning og sidespor
Betonforskel
Renoveringsprojekter
Holdbarhedsfunktioner:
Magnesiumlegeringssko
Forstærket gearhus
Støvforseglet motor
Overbelastningsbeskyttelse
Ergonomisk design:
Slim Grip Zone (55 mm)